MS pustil umělé inteligence do Bingu

Jen s krátkým předstihem ohlášená, o to více očekávaná tiskovka Microsoftu k AI zahájila týden, který nastaví směr pro integraci AI do našich životů. Už ve středu se k němu přidá Google, který se pokusil trochu předběhnout Microsoft a oznámil nové AI vyhledávání pod jménem Bard bez mnoha dalších informací.

Dnes byl ale v hlavní roli Microsoft a OpenAI, do kterého Microsoft silně investuje a současně pro jeho AI služby poskytuje výkon své cloudové platformy Azure. Podle Satya Nadelly budou veškeré interakce s počítačem zprostředkované nebo podpořené AI agentem.

Hlavní hvězdou akce byl nový vyhledávač Bing a prohlížeč Edge. Bing odpoví přímo na vaše otázky a pomůže vám, abyste byli kreativnější. Nejdřív najde odpověď na dotaz, ale bude čekat na upřesňující dotazy a vést dialog.

Běžné vyhledávání s pár klíčovými slovy skvěle najde webové stránky, ale i tak se lidé často z prokliknutých výsledků vrací zpět a zkoušejí další možnosti. I tady standardní hledání není dokonalé, a to ještě existují informační dotazy (počasí, sportovní výsledky) nebo komplexní třeba jako plánování výletu.

Nový Bing poběží na nové generaci LLM od OpenAI, přizpůsobené speciálně pro vyhledávání. Microsoft slibuje větší výkon než ChatGPT 3.5, ale na tiskovce se vyhnul přímo označení ChatGPT 4.

Microsoft svoji nadstavbu nad ChatGPT nazývá Prometheus a součástí generování není jen prohledávání reálných dat na internetu, ale také kontrola legálnosti odpovědi, aby Bing neradil škodlivě a nepomáhal třeba k páchání trestné činnosti.

Dotaz na novém Bingu může mít až 1000 znaků. A můžete se třeba zeptat, jestli se vám vejde sedačka z Ikea Klippan do auta Honda Odyssey. Bing si najde rozměry sedačky i kufru daného auta a formou textu vám poradí, zda budete třeba muset sklopit sedačky.

„Nový Bing je už dnes dostupný pro desktopy v omezené verzi. Každý může vyzkoušet omezený počet dotazů a pak se zapsat do pořadníku, později tak získá přístup k plné verzi,“ uvádí Microsoft.

 

Zdroj: https://www.zive.cz/clanky/bing-uz-nebude-pro-smich-v-breznu-zacne-rovnou-odpovidat-pomoci-ai-tvrdi-insideri/sc-3-a-220117/default.aspx#part=1

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *