Uniklá interní data české firmy Gordic jsou údajně na darknetu, řeší to NÚKIB

Na darknetu se objevila zpráva, ve které se píše, že útočníci údajně zcizili data softwarové společnosti Gordic. Ta je významným dodavatelem do státní správy. Případem se zabývají policie a NÚKIB.

Uniknout měla personální data zaměstnanců, archivy e-mailů, smlouvy a ujednání, záznamy z účetnictví a SQL databáze. Upozornila na to firma CzechMate CZ, která monitoruje darknet pomocí nástroje DarkTracer.

Ředitel Gordicu Jaromír Řezáč uvedl, že problém může “souviset s kybernetickou bezpečnostní událostí, kterou jsme v rámci naší infrastruktury zaznamenali, analyzovali a vyřešili zhruba před čtvrt rokem. V takovém případě se řídíme podle krizových postupů a přijímáme preventivní opatření včetně odpojení příslušných systémů a služeb v souladu s legislativou a příslušnými normami.”

“Při důkladné analýze jsme nenašli známky toho, že by došlo k úniku interních dat. Přístupové údaje a informace pro přístupy k zákaznickým systémům jsou bezpečně spravovány a řízeny ve speciálním profesionálním kryptovaném trezoru pro bezpečné ukládání citlivých informací. Nedošlo ke snížení bezpečnosti informačních systémů a technologií našich zákazníků,” sdělil dále Gordic.

“V reakci na událost byla ještě zesílena opatření v oblasti kybernetické bezpečnosti. Všechny naše systémy a služby fungují bez omezení a naše infrastruktura je pod permanentním dohledem pro detekci kybernetických hrozeb. V této záležitosti potenciálního úniku dat komunikujeme i s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost.”

Zdroj: https://www.lupa.cz/aktuality/unikla-interni-data-ceske-firmy-gordic-jsou-udajne-na-darknetu-resi-to-nukib/

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.